SPOLUPRACUJTE SO SILNÝM PARTNEROM NA TRHU

Spoločnosť ALT, a.s. so sídlom v Komárne pôsobí na trhu už od roku 1997.

V skratke o našej spoločnosti

Zaoberá sa najmä výrobou kovových konštrukcií a ich častí pre strojárenský priemysel, konkrétne výrobou komponentov a kompletizáciou jednotlivých funkčných celkov   pre zemné stroje. 
Výroba kovových konštrukcií je sústredená  vo výrobnom areáli podniku, ktorý sa nachádza na ulici Roľníckej školy v Komárne. Sídlo spoločnosti je na adrese Platanová alej 2435, 945 01 Komárno.
Sortiment podniku tvorí okolo 100 rôznych výrobkov, ktoré sa v častých intervaloch obmieňajú, sú to však najmä mechanické časti rýpadiel a bagrov. Hlavným vstupom výroby je špeciálna vysokopevnostná oceľ vo forme oceľových platní a technické plyny.
Spoločnosť je počas celej doby svojej existencie  100 % súkromnou spoločnosťou. Aby mohla zvyšovať vlastné výkony a produktivitu práce,  neustále hľadá prijateľné formy expanzie.
Výrobky spoločnosti ALT, a.s. sú určené najmä na export. Hlavnou prioritou je snaha pružne zareagovať na každý dopyt trhu v oblasti strojárskej  výroby.
Ústrednou filozofiou firmy je absolútna korektnosť a ústretovosť voči dodávateľom, ako aj odberateľom. Veľmi dôležitým rozhodnutím v obchodnej stratégii spoločnosti je vyberať si obchodných partnerov priamo, bez začlenenia sprostredkovateľov. Snahou firmy  je rozvíjať priame obchodné vzťahy so zabehnutými firmami, ktoré pôsobia na trhu už desaťročia. Je to predpoklad korektnosti, serióznosti a dobrej partnerskej spolupráce.

História podniku

Spoločnosť bola založená v roku 1991. Od samotného zrodu podnikania bolo jediným zameraním podniku orientovať sa výlučne na výrobnú činnosť v oblasti strojárstva. Museli sme sa veľa učiť, hlavne v oblasti spolupráce so zahraničnými partnermi, nakoľko na priame vzťahy spoločnosť nebola dostatočne pripravená. Samostatný výrobný profil sa tiež niekoľkokrát zmenil. V začiatkoch bola spoločnosť zameraná na výrobu finálnych výrobkov ako bola výroba špeciálnych člnov s podvozkami pre ženijné vojsko v spolupráci so spoločnosťou OMNIPOL PRAHA. Postupne nás život prinútil predávať zhmotnenú prácu v podobe rôznej úrovne výrobnej kooperácie. toho času nosným zameraním firmy bolo špecializovať sa na výrobu komponentov pre stavebné, zemné stroje a rýpadlá. Taktiež sme začali vyrábať oceľové komponenty pre rôzne technologické zariadenia ako sú flotačné čističky a podobné komponenty. Spoločnosť spolupracovala na výrobe licenčných dodávok pre lodiarstvo v podobe výsuvných častí kormidelne, kinematika záchranného člnového systému pre námorné lode, výroba hliníkovej kormidelne, stožiarového zariadenia sklápateľných schodov a podobne.

Od 1.1.1998 spoločnosť bola transformovaná na ALT, a.s. a v tejto podobe vykonáva svoju výrobnú činnosť aj dnes. Spoločnosť tak ako aj v minulosti, aj dnes je 100% súkromnou spoločnosťou. Aby mohla neustále zvyšovať vlastné výkony a produkciu práce, hľadali sme a stále hľadáme prijateľné formy expanzie.

Založenie spoločnosti

1991

Začiatok spolupráce so spoločnosťou

ATLAS Weyhausen, GmbH

1992

Začiatok spolupráce so spoločnosťou

RWO, GmbH

1992

Začiatok spolupráce so spoločnosťou

NEUSON, GmbH

1996

Začiatok spolupráce so spoločnosťou

LIEBHERR

1997

Začiatok spolupráce so spoločnosťou

DAVID International, HATEKE, KWAERNER BRUCK

1998

Presun výroby do nového výrobného závodu

na ulici Roľníckej školy

2007

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

PREDNOSTI SPOLOČNOSTI

ISO 9001

systém manažmentu kvality

OHAS 18001

hodnotenie zdravia a bezpečnosti práce

ISO 14001

systém enviromentálneho manažmentu

DNVGL EN 1090 a ISO 3834

Zhotovovanie oceľových a hliníkových konštrukcií.

naši dlhoročný obchodný partneri

LIEBHERR Hydraulikbagger GmbH

Komponenty pre zemné stroje

LIEBHERR Hydraulikbagger GmbH

podvozky - radlice - ramená - balkeny - stabilizačné nohy - korby - súčasti stavebných strojov - zvárané oceľové konštrukcie

Wacker Neuson Linz GmbH

podvozky stavebných strojov

Wacker Neuson Linz GmbH

podvozky zemných strojov

LIEBHERR France SAS

KOMPONENTY PRE ZEMNÉ STROJE

LIEBHERR France SAS

podvozky - radlice - pásové podvozky - iné dielce bagrovej techniky
VEREJNÉ OBSTARÁVANIE

FOTOVOLTICKÁ ELEKTRÁREŇ pre spoločnosť ALT, a.s.